Oxygen D.P.T.


Go to content

Mjalt me xhenxhefil(Zingiberis officinalis)

Mujeza Al-Shifa > Produktet e mjaltitMjalt me xhenxhefil(Zingiberis officinalis)Definicioni;
Xhenxhefil ka kohė qė ėshtė njohur si njė ushqim shumė i shėndetshėm. Edhe shkencėtarisht ėshtė treguar qė ofron shumė pėrfitime shėndetėsore. Ka efekt Anti-kancerogjen.
Pėr mė shumė se dy mijė vjet nė mjekėsinė kineze ėshtė pėrdorur nė, fryerje tė barkut, kollitje, vjellje, diare(barkqitje), dhe nė reumatizėm.

Xhenxhefili po ashtu pėrdoret edhe nė probleme gastrointestinale tė buta si, gazra apo ulcere. Pėrveē kėsaj, xhenxhefili ėshtė burim i kaliumit, magneziumit, bakėrit, dhe i vitaminės B6, forcon imunitetin.

Hulumtimet bashkėkohore shkencore, tregojnė efektet antioksidant tė xhenxhefilit

duke treguar efekte edhe anti-enflamatuare.

PĖRZIERJA E MJALTIT ME XHENXHEFIL;

Pėrzierja e mjaltit me xhenxhefil e rrit efektin e tretjes sė supstancave aktive tė xhexhefilit nė organizėm.
Pėrzierja mjalt-xhenxhefil, pėrdoret nė
:

  • Problemet e frymėmarrjes(kollitje, ftohje,dhimbje tė fytit,grip,rrjedhja e hundės),
  • astma.

Nė kėto sėmundje tregon efekte shumė efikase.
Pėzierja mjalt-xhenxhefil e ulė enflamacionin, e qetėson dhimbjet e migrenės dhe krampet menstruale

Mėnyra e pėrdorimit;
Njė lugė e tretur nė njė gotė e gjysmė me ujė tė vakėt ose qumėsht. Njė orė para ushqimit ose tre orė pas.

Paketimi;
250gr dhe 500gr


Back to content | Back to main menu