• Mjalt i farave të zeza(Nigella sativa)

  Përdoret për problemet e kollitjes, forcon zemrën, pastron gjakun, stimulon mëlqinë, pastron traktin urinar. Vepron si diuretik, ndihmon në thyerrjen dhe largimin e gurrëve e sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurrëve nga fshikëza e urinës.

 • Mjalt Ginseng Plus për femra (Ginseng+Ekstarktet bimore+Gingko biloba)

  Gingko është një antioksitant i fortë, bronkodilatator(kundër astmës), anti-enflamatuar. Rrit koncentrimin e gjakut në të gjitha organet. Ndihmon rritjen e memorjes dhe aktiviteteve psiqike. Në sëmundjet e zemrës, Alzaimer dhe kundër infarktit në zemër përdoret si profilaktik(mbrojtes). Bima ndikon në stabilizimin e nivelit të insulinës në gjakë. Gingko biloba është bimë e cila shitet më shumë në Francë, Gjermani dhe në shtetet tjera europiane.

 • Mjalt Ginseng Plus për meshkuj(Ginseng+Ekstarktet bimore+Gingko biloba)

  Gingko është një antioksitant i fortë, bronkodilatator(kundër astmës), anti-enflamatuar. Rrit koncentrimin e gjakut në të gjitha organet. Ndihmon rritjen e memorjes dhe aktiviteteve psiqike. Në sëmundjet e zemrës, Alzaimer dhe kundër infarktit në zemër përdoret si profilaktik(mbrojtes). Bima ndikon në stabilizimin e nivelit të insulinës në gjakë. Gingko biloba është bimë e cila shitet më shumë në Francë, Gjermani dhe në shtetet tjera europiane.

 • Mjalt Ginseng për meshkuj

  Ndihmon fekondimin, Përmirëson cilësinë e spermatozoidëve(qelizave vezë) Shumë efektiv në rritjen e numrit të spermatozoidëve(qelizave vezë), Rregullon sekretimin e testosteronit në organizëm, Afrodisiak, Forcon muskujt e zemrës, Rrit memorjen.

 • Mjalti Kleopatra

  Egjiptasit të vjetër, mjaltin e kanë përdorur si lëndë ushqyese. Është emëruar edhe si mjalti i Kleopatrës pasi që mbretëresha Kleopatra ka treguar një kujdes të madhë për bukurinë e saj dhe si dermo-kozmetikë e ka përdorur mjaltinë si maskë për fëtyrë. Është burim ushqyes për lëkurën, mbronë nga shenjat e plakjes, pastrues i lëkurës.

 • Mujeza Miracle crem (Muxhiza krem)

  Të dhënat analitike tregojn se Mujeza Crem ndikon me efikacitet më të lartë në shërimindhe ndaljen e përhajpjes së ekcemës, krahas me produktet tjera natyrale. Edhe pse nuk është krem sintetik, veçohet nga kremat sintetik ngase supstancat natyrale ekstraktohen nga organizmat e detit. Është pasuruar nga disa supstanca të bletës mbret. Nuk përmban kortizon dhe supstanca tjera të dëmshme për lëkurë. Përdoret edhe si dermo-hidratues

 • Mujeza Fibre(Fibër Muxhiza)

  Programi Kombëtar për Arsimin e kolesterolit në Shtetet e Bashkuara fuqishëm rekomandon përdorimin e bimës Ispagol. Ajo është tani në dispozicion në barnatoret e SHBA-ve, vendet evropiane dhe Japoni në formën e tij origjinale, formë pluhuri dhe si kapsula me emra tregtare të ndryshme.

 • Mjalt i pastër Sidrit malor(Z.zizyphus) me Propolis

  PËRDORIMI; 1) Aterosklerozis, hipertension, diabet, dhimbje të nyjeve dhe kundër shumë sëmundjeve tjera. Me efektin antioksidant, lufton dhe mbron trupin nga radikalet e lira. 2) Eshtë vërtetuar shkencëtarisht efekti antibakterial. 3) Me efektin anti-enflamatuar ndikon në mënyrë pozitive në Rheumatoid arthritis. 4) Rrit kapacitetin e sistemit imun, prodhon anti-gene të cilat ndihmojnë në eliminimin e qelizave kancerogjene.

 • Mjalt i pastër i Sidrit(Z.zizyphus) malor

  Forcon sisteminnervor, ndihmon në reduktimin egazeve, dhe një agjent i përsosur qetësues për sistemin nervor të stomakut e zorrës së trashë, ulcerat e duodenumit, alergji largon aciditetin, dhe aplikohet në mënyrë lokale në plagë dhe djegie. Forcon zemrën, dhe është shumë i dobishëm për pagjumësi, migrenë dhe anemi. Dobishëm përgratë shtatzëna dhe të ushqyerit e fetusit dhe mund të përdoret për sëmundjet e syve, pasi hollohet me ujë të distiluar.

Facebook


Joomla Templates - by Joomlage.com